Dlaczego My

DLACZEGO MY

Podstawową działalnością naszej Szkółki jest przygotowanie oraz ciągły rozwój młodych wychowanków. Naszym celem jest odkrywanie prawdziwych talentów piłkarskich i otwieranie im drzwi do kariery sportowej. Udział w treningach mogą brać nawet bardzo młodzi, początkujący zawodnicy. Obecnie trenujemy piłkarzy w wieku 4-17 lat, którzy rozgrywają mecze w w swoich grupach wiekowych.

 
 

Praca naszych trenerów ma wymierne rezultaty. U nas kariera nie kończy się na treningach rozgrywanych w regionie – perspektywą jest gra w polskim klubie sportowym, a w przyszłości być może nawet w reprezentacji. Już po niespełna kilku latach pracy z młodymi piłkarzami, profesjonalne kluby sportowe doceniły naszą pracę trenerską. Naszymi wychowankami zainteresowane są kluby z Poznania, Sosnowca, Karwiny, Zabrza, Szczecina czy Chorzowa. Dla młodych zawodników to wielka szansa.

 
 

Zapewniamy wszechstronny rozwój fizyczny naszych wychowanków. Przygotowujemy młody organizm do treningu piłkarskiego oraz zakorzeniamy wartości moralne i etyczne. Nasze treningi dają satysfakcję i dzieci przychodzą na nie z radością.

Szkolenie w naszej szkółce podzielone jest na pięć etapów:

          1. Etap nauczania początkowego (5-7 lat).
          2. Etap przygotowania wstępnego (7-9 lat).
          3. Etap nauczania podstawowego (9-12 lat).
          4. Etap specjalistyczny (12-15 lat).
          5. Etap doskonalenia (15-17 lat).

W naszych działaniach nie tylko przekazujemy naszym zawodnikom informacje, ale przede wszystkim kierujemy się zasadą: POZWÓL MI DOJŚĆ DO TEGO SAMEMU – A ZROZUMIEM.

Rozwijamy inteligencję piłkarską m.in poprzez konfrontowanie zawodników z różnymi sytuacjami, podczas których muszą podejmować szybkie decyzje i realizować je w formie zadań motorycznych. Odpowiednio dobrane pytania ukierunkowujące, pozwalają piłkarzom odkrywać właściwe rozwiązania oraz ich alternatywy. Samodzielne odkrywanie, a nie ślepe wykonywanie instrukcji zza linii bocznej, kształtuje inteligencję piłkarską.

Lukam 2010 może być kluczem otwierającym drzwi do kariery sportowej. Zawodnikom ze Skoczowa i okolic daje szansę na awans do klubu Górnik Zabrze, który jest oficjalnym partnerem Szkoły.

Gornik_Zabrze-logo-C1CB1AF539-seeklogo.com