Patron

PATRON

ANTONI PIECHNICZEK

Lukam to wielka szansa dla młodych zawodników, którzy kochają piłkę nożną i traktują ją na serio. To, że w naszej szkółce trenuje się na poważnie potwierdza fakt, że naszym patronem jest sam Antoni Piechniczek, były trener reprezentacji Polski, obecnie mieszkaniec Wisły. Jego nazwisko zna chyba każdy, kto interesuje się piłką nożną. Często mamy okazję wysłuchiwać jego komentarzy w studiu telewizyjnym, podczas transmisji meczów. Trenował zawodników polskich i zagranicznych klubów takich jak BKS Bielsko-Biała, Odra Opole, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze a także: Al-Rayyan Ad-Dauha w Katarze, Al.-Shabbab, Al-Whda i Al-Nasr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Esperance Tunis w Tunezji. W 1987 roku wraz z Górnikiem Zabrze zdobył Mistrzostwo Polski. Końcem grudnia 1980 roku został powołany na stanowisko trenera – selekcjonera reprezentacji Polski. Oficjalnie obowiązki objął 5 stycznia 1981 roku.

W 1982 uzyskał awans do Mistrzostw Świata w Hiszpanii, na których drużyna narodowa zajęła trzecie miejsce. Wywalczył również awans do Mistrzostw Świata w Meksyku w 1986, gdzie reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału.

patron_021

Dymisję złożył w czerwcu 1986. Ponownie objął funkcję selekcjonera reprezentacji w maju 1996 roku. Nie udało mu się jednak doprowadzić do awansu do Mistrzostw Świata we Francji. Podał się do dymisji 7 czerwca 1997 roku.   Pracował również jako selekcjoner reprezentacji Tunezji (udział w Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988) oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Został uhonorowany tytułem „Trenera Roku” przyznawanym przez czasopismo „Piłka Nożna” (1978).

Antoni Piechniczek ponadto jest długoletnim działaczem Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym do 15 lipca 2006 pełnił funkcję wiceprezesa do spraw szkoleniowych. W 2008 został wiceprezesem zarządu PZPN. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej Odry Wodzisław Śląski i wykłada na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Ireneusza Kościelniaka jako piłkarza prowadziłem i trenowałem w Górniku Zabrze. Gdy przedstawił mi jak wygląda i funkcjonuje szkoła Lukam 2010 oraz gdy zaproponował bym został patronem szkółki bardzo mnie to ucieszyło. Szkółki takie są moim oczkiem w głowie i zależy mi na tych młodych chłopakach aby mogli trenować w dobrych warunkach i aby żaden talent nie został zmarnowany. Z mojej strony obiecuję współpracę i mam nadzieję, że Szkółka Piłkarska Lukam będzie się dalej prężnie rozwijać.”