Informacje

INFORMACJE
Szkółka Piłkarska Lukam 2010 powstała z pasji i miłości do piłki nożnej. Zadaniem, jakie sobie wyznaczyliśmy jest odkrywanie prawdziwych talentów piłkarskich i otwieranie im drzwi do kariery sportowej. Najzdolniejsi zawodnicy mają szansę awansować do klubu Górnik Zabrze, który jest oficjalnym partnerem naszej szkoły. Istniejemy od września 2010. Od początku naszym działaniom przyświecało motto:
Równe szanse dla każdego zawodnika na osiągnięcie sukcesu i spełnienie marzeń.
Trening piłkarski to lepszy start w życie. Dzięki niemu młodzi sportowcy nabywają cenne przyzwyczajenia. Umiejętność pracy zespołowej i kreatywne myślenie przydają się nie tylko na boisku, ale także w późniejszym życiu zawodowym i prywatnym, a prawidłowy sposób odżywiania i aktywność ruchowa przyniosą zdrowie i sprawność fizyczną na dłużej Talent piłkarski to dopiero połowa sukcesu. Potrzebne jest jeszcze dobre przygotowanie techniczne i zaangażowanie. W naszej szkółce zapewniamy profesjonalny trening metodą Coerver Coaching, która na całym świecie od wielu lat uchodzi za najdoskonalszy program nauczania gry w piłkę nożną. Korzystają z niej czołowe europejskie kluby sportowe takie jak AC Milan, Bayern Monachium czy Real Madryt, a teraz także zawodnicy Lukam 2010 ze Skoczowa.

Udział w treningach mogą brać nawet bardzo młodzi, początkujący zawodnicy. Nasz najmłodszy uczeń ma zaledwie 4 lata. Obecnie szkółka Lukam 2010 prowadzi 6 grup wiekowych. LUKAM 1: rocznik 2003-2004, LUKAM 2: rocznik 2005-2006, LUKAM 3: rocznik 2007-2008, LUKAM 4: rocznik 2008-2009, LUKAM 5: 2009-2010, LUKAM 6: 2010-2011. Co roku we wrześniu organizujemy nabór nowych roczników (w tym roku LUKAM 7: 2011-2012).

Wszystkie grupy biorą udział w turniejach i mają na swoim koncie już kilka cennych pucharów i złotych medali. Obecnie najstarsze grupy grają systematycznie mecze mistrzowskie pod Śląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Bielskim Okręgiem Związku Piłki Nożnej. Pod czujnym okiem trenera Ireneusza Kościelnego, byłego zawodnika ARKA Gdynia i Górnik Zabrze, prawdziwy talent piłkarski na pewno się nie ukryje. Dla młodego zawodnika Szkółka Lukam 2010 to wielka szansa, bo u nas kariera nie kończy się na treningach rozgrywanych w regionie, ale perspektywą jest gra w polskim klubie sportowym, a w przyszłości być może nawet w reprezentacj

Od marca 2017 LUKAM2010 funkcjonuje jako Sp. z o.o. zarządzana przez dwóch współwłaścicieli - prezesa Ireneusza Kościelniaka oraz v-ce prezesa Jarosława Kobiela.

Trener Ireneusz Kościelniak

Trener, który reprezentuje ogromne doświadczenie praktyczne i wykształcenie teoretyczne. Ma za sobą 17 lat grania w drużynach ekstraklasy i I ligi polskiej w klubach: GKS KATOWICE, MKS MYSZKÓW, MKS POGOŃ SZCZECIN, AMICA WRONKI, GKS BEŁCHATÓW, GÓRNIK ZABRZE, GÓRNIK ŁĘCZNA i ARKA GDYNIA. Od 2009 trenuje drużynę seniorów K.S. Wisła Ustronianka z którą w 2010 i 2011 r. zdobył puchar Polski na szczeblu regionalnym i awansował do IV ligi. Po sukcesach w Wiśle rozpoczął kolejny etap trenerskiej kariery , tym razem do historycznego awansu do 3 ligi poprowadził Bielski Rekord oraz zdobył wraz z drużyną puchar na szczeblu regionalnym oraz dotarł do finału na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W 2015 roku był II trenerem I- ligowego GKS Katowice, a w roku 2016 - I trenerem Polonii Bytom (II liga).

Od 2010 roku jest trenerem i założycielem Szkółki Piłkarskiej Lukam 2010, a od 2011 r, pierwszym prezesem K.P. Lukam Skoczów. W 2009 roku na AWF Katowice uzyskał dyplom trenera klasy drugiej. W 2011 roku otrzymał licencję trenerską PZPN. Zdobył certyfikat Coerver Coaching, dzięki któremu swoich podopiecznych może nauczać technik, którymi posługują się Messi, Ronaldo i Robben. W 2013 roku uzyskał licencję trenera UEFA A, a w 2016 licencję trenerską UEFA PRO.

System szkolenia Coerver Coaching